O festivalu

Milovníci a přátelé dobrého vína, přijměte srdečné pozvání na 6. ročník mezinárodního festivalu In vino 2019, který se letos koná ve dnech od 9. do 10. srpna 2019 na Husově náměstí v Hostivici.

V pátek od 14 hodin a v sobotu od 10 hodin až do půlnoci se Husovo náměstí v Hostivici tradičně promění v jeden velký nezapomenutelný degustační areál, který nabídne příležitost pro setkání všech fanoušků dobrého vína. I letos na vás čekají dva dny plné ochutnávek vín z více jak 15 zemí světa včetně Čech a Moravy a rozličných delikates, které k tomu nápoji neodmyslitelně patří. Mezinárodní vinařskou scénu zastoupí Itálie, Španělsko, ochutnávat budete i osobitá vína ze všech vinařských regionů Francie, chybět nebudou ani vína tokajská a maďarská či to nejlepší z Rumunska a Bulharska a tradičně vám nabídneme oceňovaná vína přímo ze srdce Jižní Afriky a Chile. Na své si přijdou samozřejmě i vyznavači „bublinek“ všeho druhu. Oběma dny akce se bude linout bohatý kulturní program. „Hostivický festival In Vino Hostivice si stále drží dobrý zvuk a my samozřejmě chceme dostát dobré pověsti i letos. Po výborné zpětné vazbě z minulého roku bude mít náměstí opět podobu jednoho velkého pikniku. „Opět na Husovo náměstí přijedou zástupci vín z celého světa. A i hudba nebude pozadu. Letos nás čeká na festivalu vystoupení kapely Čechomor,“ říká Jan Černý, ředitel MKSH a organizátor akce.

 

In vino Hostivice je o zábavě a setkávání. Jako vždy je nutné minimálně dojet na náměstí na kole.

Stejně jako v předchozích letech bude i letos filozofií festivalu to, že návštěvník neplatí žádné vstupné, ale platí pouze za ochutnání vína, které si sám vybere. Platidlem budou tedy jako vždy žetony, které si zakoupíte u speciálně označeného stánku pořadatele MKSH (platba pouze v hotovosti) na náměstí. Nutno podotknout, že žetony budou sloužit jak k uhrazení degustačních vzorků, tak i celých lahví. Jeden žeton bude mít hodnotu 20 Kč. Ceny vzorků si určují vinaři a distributoři. Koštovací sklenky budou k dispozici za půjčovné a rovněž budete mít možnost si zakoupit památeční sklenice se znakem festivalu.

Lenka Brychtová