O festivalu

Nechte se bavit na 7. ročníku festivalu vína. Propojení výborného vína, skvělé gastronomie a kvalitní hudby bude i letos nosným pilířem této oblíbené akce.

I když, festival se tento rok představí trochu jinak než ho znáte a to v souvislosti s opatřeními, která nařizuje vláda v rámci konání hromadných kulturních akcí.
Akce mohou proběhnout s maximálním počtem 1000 lidí v jeden okamžik. Tomu se samozřejmě muselo přizpůsobit i In vino Hostivice.

Proto jsme se momentálně rozhodli, umístit festival do prostoru areálu sokolovny Hostivice. Jestliže ministerstvo zdravotnictví povolí větší počet lidí, pak od dvou tisíc návštěvníků bude festival jako obvykle na Husově náměstí.

Největší změnou festivalu je však pro tento ročník režim vstupného, které je stanoveno na 250 Kč / den. Cena bude stejná jak pro pátek, tak pro sobotu.

A na co se můžete na In vino těšit?
V termínu od 7. do 8. srpna navštíví festival téměř dvě desítky vinařů, kteří představují pomyslný vinařský Olymp u nás, a jejichž vína se dlouhodobě řadí mezi současnou špičku. Návštěvníky této stále populárnější akce samozřejmě neminou ani vína ze světových vinic. Na své si přijdou i milovníci šumivých vín a šampaňského. Kromě koštování dobrého vína od různých výrobců mezinárodního měřítka budou mít návštěvníci festivalu možnost ochutnat také celou řadu speciálních dobrot a delikates, které umocní celkový gastronomický zážitek.

Podobně jako u předešlých ročníků si budou návštěvníci jednotlivé vzorky ochutnávek vína kupovat za žetony přímo u vinařů. Žetony pak budou k dispozici za 20 Kč/kus u speciálně označeného místa pořadatele MKSH, a to pouze při platbě v hotovosti. Pochopitelně pokud někoho víno osloví natolik, že jeden vzorek nepostačí, celou láhev bude možné uhradit také žetony. Platba žetony se netýká pouze prodejců na stáncích s občerstvením. Tam se bude platit klasicky penězi.
„Hostivický festival vína si stále drží dobrý zvuk a my chceme dostát dobré pověsti i letos,“ říká Jan Černý, ředitel MKSH a pořadatel akce. A i proto hodlá návštěvníky přilákat, mimo již řečené, také na velmi zajímavý kulturní program, který pobaví celou rodinu. V pátek hudební doprovod obstará vítěz druhého ročníku soutěže Česko hledá SuperStar, zpěvák Vlasta Horváth, dále se na pódiu představí a o dobrou náladu postará oblíbená populární zpěvačka Anna K. a v neposlední řadě vystoupí Fast Food Orchestra se svými reggae a ska rytmy.
V sobotu Hostivicí zazní strhující hudba padesátých let, a to v podobě rock´n ´rollové kapely Crazy dogs, představí se také originální Barbora Poláková, která slaví úspěchy nejen jako zpěvačka, ale i herečka. Charismatické mužské dvojhlasy předvede mladá pop rocková kapela WE2 („ve dvou“) a samozřejmě nebude chybět ani tradiční host kapela Bůhví v čele s frontmanem Martinem Hrubým, kteří dvoudenní slavnosti vína završí. Čeká nás také jeden hudební návrat do Hostivice, a to Support Lesbiens, kteří zahrají v rámci sobotního programu.

Vzhledem k opatřením vlády a omezením počtu návštěvníků, jsme bohužel nuceni pro tento ročník zrušit dětskou zónu. Dětské vstupenky neprodáváme.

Uvědomujeme si, že tento výjimečný formát In vino Hostivice není snadno uchopitelný, ale věříme, že s vaší podporou a pomocí to zvládneme, a budeme jeden z mála festivalů, které se nakonec v létě uskuteční.

Milí příznivci festivalu a milovníci vína, vycházka za vínem začíná v pátek 7. srpna od 14 hodin. Přijďte a užijte si s námi 7. ročník In Vino Hostivice plnými doušky!

Těšíme se na vás.