KOHO TO NAPADLO DĚLAT MEZINÁRODNÍ FESTIVAL VÍNA UPROSTŘED ZEMĚ NIČEHO?
TO BYLA OTÁZKA, KTERÁ PADLA NA PRVNÍM ROČNÍKU FESTIVALU IN VINO HOSTIVICE OD JEDNOHO Z VINAŘŮ. A BYL TO TEHDY V ROCE 2014 NEUVĚŘITELNÝ ZAČÁTEK, NIKDO NETUŠIL, CO SE Z AKCE MĚSTSKÉHO CHARAKTERU STANE ZA ČTYŘI ROKY. DNES MÁ HOSTIVICE MEZINÁRODNÍ FESTIVAL, KTERÝ PŘIVÍTÁ NA DVACÍTKU VINAŘSTVÍ S RŮZNÝMI VZORKY Z CELÉHO SVĚTA (TO UŽ JE DOCELA TRADIČNÍ), DELIKATESY, ABY NEBYL HLAD, SPOUSTU HUDBY A VĚŘTE NEBO NE, MÍŘÍ SEM LIDÉ NEJENOM Z ŠIROKÉHO OKOLÍ MĚSTA, ALE I OSTATNÍCH KRAJŮ.

Vždy je trochu strachu o počasí, a to ve dvou rovinách. Vedro, ani protržená mračna nikoho nepotěší, ale představte si, že ani na tehdejším prvním ročníku obě varianty v průběhu obou dnů neodradily. A určitě jak letošní vinařské sestavy, tak i hudební ansámbly budou lákadlem i v případě meteorologických nevlídností. Ale především (jak píše a říká mnoho z vás), jdete se setkávat, ochutnávat a pobavit se. Jak by to počasí mohlo narušit?

Tento rok také pokračuje trend mimořádně zajímavých hudebních jmen. Mimochodem i za hudební rozměr si In vino Hostivice průběžně zasluhuje pozornost. Mnohdy si náš festival vybírají vinaři, kteří raději jedou sem než na pražskou náplavku, nebo na některé moravské monstrakce. Pardon za malou odbočku.

Fanynky a fanoušci big beatu, rock ‘n rollu ale nemusí mít vůbec strach. Na sobotu – 12. srpna – jsme rovněž zapracovali návrhy a nápady od vás. Tedy, ti z vás, kteří pamatují hity Petra Nováka, vězte, že si je můžete přijít zapět s Kahovcem, Sodomou & Beatovens. A protože In vino Hostivice je a bude mezinárodním festivalem vína, tak bylo na čase představit i nějakého zahraničního hosta. Jamie Marshall je legenda londýnských bluesových klubů a představí se tu se svou kapelou Amplified Band. Mimochodem tu má sestavenou z českých hráčů a sám na Česko nedá dopustit.  Ten, kdo pamatuje počátky 90. let a utvářející se nová uskupení, určitě si vzpomene na legendu Support Lesbiens, která zcela zasáhla tehdejší české hudební vody a stojí za řadou hitů. Té bude patřit tedy sobotní večer. A rozhodně…taková jeodpověď, zda se uskuteční afterparty s Bůhví. Bude, počítejte s tím. Chlapci už nadvakrát roztancovali prakticky celé náměstí a vrací se rádi. Brzy očekávejte na YouTube jejich zdravici pro Hostivici. Čekají nás tedy pestré dva dny.

HLASUJTE, KDO ZÍSKÁ CENU NÁVŠTĚVNÍKŮ IN VINO HOSTIVICE
Abychom zase pro jednou inovovali, letošní rok bude nově i o vašem hlasování. Budete totiž volit tu společnost s vínem na In vino Hostivice, která je pro vás nejlepší. Jedna část bude probíhat přes platformu Facebook, resp. profil našeho festivalu (www.facebook.com/invinohostivice). Počet on-line hlasů se poté sečte s žetony, které od vás daný vinař obdržel. V sobotu před Support Lesbiens se potom odehraje slavnostní vyhlášení. Bude tedy velmi zajímavé, kdo omámí vaše chuťové pohárky nejvíce. Hlasování skončí v sobotu v 19 hod.
A aby informací nebylo zase tak pomálu, připomene vám, jak je celý festival koncipován. Za prvé, vstup na festival je ZDARMA. Pokud tedy neholdujete vínu, ale spíše hudbě, tak si rozhodně přijďte užít kapely a třeba některé delikatesy v podobě sýrů. Když už budete ochutnávat, vzorky dostanete od vinařů výměnou za žetony (pamatujte, čím více budete ochutnávat vína od určitého vinaře, tím více hlasů od vás dostává).
Žetony koupíte v pokladně MKSH. Samozřejmě si budete moci opatřit i památeční sklenku, náramek, nebo si degustační sklenku jen za poplatek půjčit.

ČÍM NÁS MŮŽETE PODPOŘIT?
První věc, samozřejmě svou návštěvou. Vezměte s sebou známé, kamarády, rodiče, babičky, dědy, děti (nebojte, pro ně je rovněž v odpoledni program) a přijďte. Druhá věc, sdílejte nás na Facebooku, Twitteru, Linkedin, Google+, a nebo na nás dejte tipy do různých médií. Moc vám předem děkujeme. Bez této podpůrné části by rozhodně In vino Hostivice nebylo tím, čím je.

TĚŠÍME SE NA VÁS 11. A 12. SRPNA 2017 NA HUSOVĚ NÁMĚSTÍ V HOSTIVICI.

 

 

©2018 MKSH, p.o.

Log in with your credentials

Forgot your details?