Milovníci a přátelé dobrého vína, přijměte srdečné pozvání na 5. ročník mezinárodního festivalu In Vino 2018, který se letos koná ve dnech od 10. do 11. srpna 2018 na Husově náměstí v Hostivici.

V pátek od 14 hodin a v sobotu od 10 hodin až do půlnoci se Husovo náměstí v Hostivici  tradičně promění v jeden velký nezapomenutelný degustační areál, který nabídne příležitost pro setkání všech fanoušků dobrého vína. I letos na vás čekají dva dny plné ochutnávek vín z více jak 15 zemí světa včetně Čech a Moravy a rozličných delikates, které k tomu nápoji neodmyslitelně patří. Mezinárodní vinařskou scénu zastoupí Itálie, Španělsko, ochutnávat budete i osobitá vína ze všech vinařských regionů Francie, chybět nebudou ani vína tokajská a maďarská či to nejlepší z Rumunska a Bulharska a tradičně vám nabídneme oceňovaná vína přímo ze srdce Jižní Afriky a Chile. Na své si přijdou samozřejmě i vyznavači „bublinek“ všeho druhu. Oběma dny akce se bude linout bohatý kulturní program.„Hostivický festival In Vino Hostivice si stále drží dobrý zvuk a my samozřejmě chceme dostát dobré pověsti i letos. Celá skladba náměstí se promění. Chceme nabídnout lidem trochu piknikového stylu a ten potřebuje více prostoru,“ říká Jan Černý, ředitel MKSH a organizátor akce. „Proto i letošní ročník bude ve znamení propojení kvalitního vína s kvalitní gastronomií a kulturním programem,“ doplňuje Černý.

Svátek na druhou
Letošní pátý ročník festivalu bude navíc mimořádný tím, že v tomto roce slaví Hostivice významný svátek, a sice 40 let od povýšení Hostivice na město. Oslavy se proto promítnou i do programu celého festivalu. Hlavní hvězdou pátečního večerního programu bude talentovaný muzikant Marek Ztracený, jehož hit Ztrácíš hrají v rádiích nepřetržitě už 10 let, kdy se prvně objevil na scéně. Sobota pak bude patřit legendárnímu Davidu Kollerovi, který po všech stránkách zraje jako to víno.

In vino Hostivice je o zábavě a setkávání. Občas se musí sedět i na kole (autorka).

Stejně jako v předchozích letech bude i letos filozofií festivalu to, že návštěvník neplatí žádné vstupné, ale platí pouze za ochutnání vína, které si sám vybere. Platidlem budou tedy jako vždy žetony, které si zakoupíte u speciálně označeného stánku pořadatele MKSH (platba pouze v hotovosti) na náměstí. Nutno podotknout, že žetony budou sloužit jak k uhrazení degustačních vzorků, tak i celých lahví. Jeden žeton bude mít hodnotu 20 Kč. Ceny vzorků si určují vinaři a distributoři. Koštovací sklenky budou k dispozici za půjčovné a rovněž budete mít možnost si zakoupit památeční sklenice se znakem festivalu.

Lenka Brychtová

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

©2019 MKSH, p.o.

Log in with your credentials

Forgot your details?